lu.se

Institutionen för Livsmedelsteknik

Lunds Tekniska Högskola

Denna sida på svenska This page in English

Kontakt

Kontaktpersoner

Prefekt
Yvonne Granfeldt
+46 70 569 33 75
Yvonne.Granfeldt@food.lth.se

 

Studierektor Forskarutbildning
Björn Bergenståhl
+46 46 222 83 10
Bjorn.Bergenstahl@food.lth.se

 

Studierektor Grundutbildning
Andreas Håkansson
+46 46 222 68 86
Andreas.Hakansson@food.lth.se

Programledare Livsmedelsteknisk Högskoleutbildning
Charlott Håkansson
+46 46 222 98 10
Charlott.Hakansson@food.lth.se

 

Administration
Aniko Wolf, Personaladministration
+46 46 222 83 05
Aniko.Wolf@food.lth.se

Liselotte Eriksson, Grundutbildning
Liselotte.Eriksson@food.lth.se

Adresser

Postadress:
Lunds Universitet
Institutionen för Livsmedelsteknik
Box 124
221 00 Lund

Internpost:Hämtställe 1

 

Besöksadress:
Naturvetarvägen 12, Ingång G-H eller 
Sölvegatan 39, Ingång A
Receptionen återfinns på plan 0.

 

Fakturaadress:
Lunds Universitet
Institutionen för Livsmedelsteknik
Box 188
221 00 Lund

 

Godsadress:
Lunds Universitet
Institutionen för Livsmedelsteknik
Naturvetarvägen 16
223 62 Lund

 

Telefon:
046-222 00 00 (växel)



Kemicentrum, Lund University

Hitta oss

Om Kemicentrum