Kontakt

Prefekter

Prefekt

Mattias Alveteg
+46 46 222 36 27
mattias.alveteg@chemeng.lth.se

Biträdande prefekt

Marie Wahlgren
+46 46 222 83 06
marie.wahlgren@food.lth.se

Stf prefekt

-

Se kontaktinformation prefekter 
Göm kontaktinformation prefekter 

Studierektorer

Studierektor forskarutbildning

Lars Nilsson
+46 46 222 83 03
lars.nilsson@food.lth.se

Studierektor grundutbildning

Birgitta Åsman
+46734448916
birgitta.asman@food.lth.se

Se kontaktinformation studierektorer 
Göm kontaktinformation studierektorer 

Programledare

Programledare Kandidatutbildning i livsmedelsteknik

Maria Glantz
+46 46 222 96 53
Maria.Glantz@food.lth.se

 

Master's Programme in Food Technology and Nutrition

Federico Gomez
+46 46 222 98 17
Federico.Gomez@food.lth.se

Se kontaktinformation programledare 
Göm kontaktinformation programledare 

Administration

Grundutbildning

Liselotte Eriksson
+46 46 222 83 05
Liselotte.Eriksson@food.lth.se

Ekonomi

Peter Eklöv
+46 46 222 98 07
Peter.Eklov@food.lth.se

Kommunikation

Hilde Skar Olsen
+ 46 790 631 683
Hilde.skar_olsen@chemeng.lth.se

Personaladministration

Mia Hedin
+46 46 222 83 52
Mia.Hedin@kc.lu.se

Se kontaktinformation administration 
Göm kontaktinformation administration 

Adresser

Postadress

Lunds Universitet
Institutionen för Livsmedelsteknik
Box 124
221 00 Lund

Internpost

Hämtställe 1

Besöksadress

Naturvetarvägen 12, Ingång G-H eller 
Sölvegatan 39, Ingång A
Receptionen återfinns på plan 0.

Fakturaadress

Lunds Universitet
Institutionen för Livsmedelsteknik
Box 188
221 00 Lund

Godsadress

Lunds Universitet
Institutionen för Livsmedelsteknik
Naturvetarvägen 16
223 62 Lund

Se adresser 
Göm adresser 
Se vägbeskrivning 
Göm vägbeskrivning